Hackathon tõi kokku andekad meeskonnad, kes keskendusid sademevee juhtimise nutikate ja jätkusuutlike lahenduste leidmisele linnakeskkonnas. Sademevee juhtimine on linnade jaoks suur väljakutse, kuna suurenevad sademete hulgad ja kliimamuutused tekitavad tihedamini üleujutusi.
Kolme intensiivse päeva jooksul, olid võistlustules 4 meeskonda, mis koosnesid väga erineva taustaga tudengitest. Häkatoni jooksul keskenduti sellele, kuidas tehnoloogia abil muuta veemajandust tõhusamaks, kasutades nii andmeid, tehisintellekti kui ka looduspõhiseid lahendusi. Eesmärk oli luua lahendusi, mis oleksid mitte ainult tehnoloogiliselt innovatiivsed, vaid ka keskkonnasäästlikud ja kergesti rakendatavad igapäevases linnaplaneerimises.
Häkatonil lahendati automaatseire andmekvaliteedi probleemistikku, otsiti võimalusi rakendada üleujutuse varasesse tuvastamisse tänavakaameraid, tuvastati äravoolusüsteemi haavatavaid süsteemiosasid ning otsiti ka lahendusi, kuidas tehisintellekti abil linnakeskkonna kliimakindlust hangete protsessis süsteemsemalt suunata.
Kuigi välja kuulutati ka peapreemia (meeskond Street Flow – veetaseme jälgimine tänavakaamerate abil), siis võitsid tegelikult kõik, sest kõik neli meeskonda jõudsid töötavate prototüüpideni, mille vastu esimeste tagasisideringide käigus on turuosalistel selge nõudlus.
Häkatonil osalenud meeskonnad näitasid, et isegi keerulisi globaalseid probleeme on võimalik lahendada, kui kasutada tehnoloogiat nutikalt ja keskenduda pikaajalistele lahendustele.
Loodame, et nii mõnigi häkatonis tekkinud teema kasvab lähiajal edasi päris tooteks või teenuseks!
Rohkem infot häkatonil osalenud meeskondade ja lahenduste kohta leiate – https://garage48.org/…/ecotech-hackathon-we-made-urban…
Häkaton toimus projekti LIFE LATESTadapt raames.