Osalesime Viinis toimunud projekti KNOWING rahvusvahelisel lõpukonverentsil

Eelmise nädala kolmapäeval osalesid meie keskkonnaeksperdid Sandra ja Merle koos Tallinna Strateegiakeskusega Viinis projekti KNOWING rahvusvahelisel lõpukonverentsil. See oli väärikas punkt nelja-aastasele tööle, mille eesmärk oli muuta piirkonnad kliimamuutustele vastupidavamaks.

KNOWING keskendus unikaalsele integreeritud lähenemisele: me ei vaatle kliimamuutuste leevendamist ja nendega kohanemist eraldi, vaid otsime nende vahel sünergiat. Tallinna, Napoli, Granollers’i ja Lõuna-Westfaleni näitel on nüüd olemas mudelid, mis aitavad linnadel teha paremaid andmepõhiseid otsuseid.

Eraldi täname Tallinna modelleerimise koordineerijat Marianne Bügelmayer-Blaschek (AIT Austrian Institute of Technology), kellega koostöö sujus imeliselt! Tallinn keskendus projektis kuumalainete ja tervise teemale.

Projekti raames valmisid praktilised tööriistad:

* Otsustustugi (Decision Support Service) ja Knowledge Base – andmepõhised süsteemid otsustajatele.

* Shape Your Future äpp ja Playful Trainings – lahendused, mis toovad teaduse ja keerulised andmed läbi mängulise vormi kodanike ja huvigruppideni.

Tööriistad on nüüd kättesaadavad ka teistele piirkondadele: https://knowing-climate.eu/tools-and-services/

Aitäh kõigile partneritele suurepärase koostöö eest! Üheskoos loodud lahendustel on reaalne ja kestev mõju.