Ajujahi äriideede konkurssist hoogu koguv idufirma UpSteam on oma tegevuses keskendunud keskkonnasõbraliku autopesuteenuse pakkumisele.
Olgugi, et autopesu on põhimõtteliselt kemikaalivaba, siis on UpSteami meeskond mõelnud ka selle peale, kuidas ka neid kemikaale, mida praegu kasutatakse, keskkonnasõbralike alternatiivide vastu välja vahetada.
Projekti LIFE Fit for REACH toel analüüsib ettevõte, milliseid kemikaale on võimalik praeguste kemikaalide asemel kasutada. Üldiselt on autopesulates kasutusel naftasüsivesinikel põhinevad kemikaalid.
Teine valdkond, kus UpSteam üritab kemikaalide kasutamist piirata on aurumasina töökorras hoidmine. Kuna aurumasin kogub kuuma vee tõttu katlakivi, mis ladestub voolikutesse ja raskendab voolikut läbiva vee vooluhulka. Selle olukorra vältimiseks on kasutusel katlakivieemaldi, mida kulub ühes kuus ühe pesuseadme kohta ligikaudu kuus liitrit.
Olukorra lahendusena näevad noormehed veepehmendusfiltri kasutusele võtmist. Veepehmendusfiltri kasutusele võtmise tulemusena on võimalik viia katlakivieemaldaja kasutus poolele liitrile ühes kuus, mis on märkimisväärne saavutus.
Lisaks on ettevõttel kavas vahetada välja praegu kasutatavad elektrigeneraatorid akude vastu, mille eluiga on generaatorite eluaest tunduvalt pikem. Lisaks on akude kasutamisega võimalik ära hoida generaatori poolt tekitav müra ning generaatori käitamiseks vajaliku kütuse põletamisest tekkivad saasteained.
UpSteami tehniline juht Aleksis Anijärv tõi välja, et turu-uuringute käigus selgus tõsiasi, et keskkonnasõbralikule autopesule suurt tähelepanu ei pöörata ning seetõttu otsustati turul olev tühimik täita. „UpSteam püüdis juba enne äri alustamist keskenduda sellele, et leida inimorganismile ja keskkonnale sõbralikum viis autode puhastamiseks. Eelnevalt turu-uuringut tehes ja konsulteerides erinevate käsipesulatega tuli välja, et sellele suurt tähelepanu ei pöörata. UpSteami eesmärk on muuta täielikult autopesutööstust, automatiseerides kõik autopesuga seonduvad ebamugavuseelemendid nagu broneerimine, järjekorras seismine, pesulasse sõitmine ja pesu ajal ootamine. Autod saavad puhtamaks vähem vett ja kemikaale kasutades,“ sõnas Anijärv.