Euroopa Keskkonnavolinik osaleb kampaanias Mõtle mida tarbid

Käesoleva aasta 8.jaanuaril külastab Euroopa keskkonna-, merenduse ja kalanduse volinik Karmenu Vella “Mõtle mida tarbid” kampaaniat Riias – ehitusmaterjalide kauplust K-rauta – Lucavsala. Kampaaniat kaasrahastab LIFE programm, mis on EL rahastusvahend.

Kampaania “Mõtle mida tarbid” raames on juba enam kui aasta kõik K-rauta kauplused Lätis ja Eestis pakkunud võimalust valida tooteid märgusildiga “Ohutum valik – vähem ohtlikke aineid” ning jaganud nõuandeid, kuidas valida keskkonna- ja tervisesõbralikemaid tooteid.
Märgusildid vähem ohtlikke aineid sisaldavatele toodetele valisid mittetulundusühingu Balti Keskkonnafoorum keskkonna- ja kemikaali eksperdid, kes uurisid hoolikalt tootjate poolt esitatud teavet. Klientidele on kauplustes olemas ka infolehed lihtsate nõuannetega, kuidas valida ohutumaid viimistlusvahendeid, et tagada parem siseõhu kvaliteet.

Kampaaniat “Mõtle mida tarbid” viivad Lätis ja Eestis läbi Balti Keskkonnfoorum koostöös K-rauta kauplustega. Et inimestel oleks kergem otsustada on loodud ka koduleht thinkbefore.eu, kust leiab juhendmaterjale viimistlusmaterjalide valimiseks aga ka kosmeetikast, kodukeemiast, mänguasjadest, autohooldusvahenditest.

LIFE programm on kõige olulisem Euroopa Liidu rahastusvahend, mis toetab keskkonda ja kliimat. Programm alustas 1992. aastal ning seda haldab Euroopa Komisjon. Selle ajaga on toetatud enam kui 4000 keskkonna- ja kliimaprojekti kogusummas ligi 3,4 miljardit eurot.