Eutrofeerumine pärast aastat 2020 : vana loo ümberkirjutamine – uus tee õnneliku lõpuni

Balti Keskkonnafoorum kutsub huvilisi esmaspäeval, 4. juunil seminarile, mille teemaks on eutrofeerumine. Seminar leiab aset Tallink Spa ja konverentsikeskuses ning toimub Läänemere strateegia üheksanda aastafoorumi raames.

Kehtiva Läänemere strateegia raames vaadeldakse eutrofeerumist bio-füüsikalises kontekstis. Kahjuks on puudu sotsiaal-majanduslik vaade ning ka kriitiline analüüs poliitika otsuste raames.

H2020 projekt “ResponSEAble” soovib debatti panustada punktidega, millele Läänemere strateegia 2020+ peaks rohkem tähelepanu pöörama:

  • Jagatud vastutus
  • Probleemide keerukus
  • Väärtusahela roll
  • Inimese ja mere suhe
  • Kõigil on ruumi tegutsemiseks

Seetõttu tahame ühe laua taha kokku kutsuda nii otsustajad, teadlased, põllumajandussektori esindajad kui ka osapooled, kes eutrofeerumise kohta informatsiooni jagavad. Kohtumise eesmärgiks on jagada infot, mis ei ole iseenesest mõistetav ning seeläbi murda inimeste eelarvamusi eutrofeerumise kohta. Samuti ergutada debatti ja panustada, et teadlikkus veekeskkondade mõjust inimesele ning inimese mõjust veekeskkonnale saaks tulevase Läänemere strateegia üheks nurgakiviks.

Vabaühenduste osalejatele on võimalik hüvitada transpordi kui ka majutuskulusid, selleks palume meiega ühendust võtta.

Huvilistel palume ühendust võtta Kaiga – kai.klein@bef.ee