Konkurss keskkonnasõbralikele ehitistele ja ehitusprotsessidele

Tallinna abilinnapea Joosep Vimm ja Maailma Tulevikunõukogu esimees Alexandra Wandel kuulutasid konverentsil “Muudame kurssi: rohelise valitsemise roll jätkusuutliku tuleviku kujundamisel” raames, avatuks NonHazCity konkurssi keskkonnasõbralikele ehitistele ja ehitusprotsessidele Läänemere piirkonnas. 

NonHazCity ehitiste konkurss tunnustab kohalikke omavalitsusi kemikaalivaba ringmajanduse ja kliimaneutraalsete ehitiste ning ehitusprotsesside edendamisel. Tunnustuse eesmärk on esile tuua poliitikaid, mis kaitsevad inimesi ja keskkonda ohtlike kemikaalide eest hoonetes. Maailma Tulevikunõukogu koordineerib ja annab auhinna välja NonHazCity3 projekti raames. Tallinn on üks NonHazCity3 projekti partnerlinnadest. 

“Meil ei saa olla jätkusuutlikke linnu ja kogukondi ilma säästva ehituseta. Keskkonda ja linnaelanikke tuleb kaitsta ohtlike kemikaalide eest, mida muuhulgas ka ehitussektoris kasutatakse. See auhind näitab, et kestlik ehitus on võimalik ning linnad saavad olla lahenduste elluviimisel eeskujuks,“ ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. 

Maailma Tulevikunõukogu juhatuse esimehe Alexandra Wandeli sõnul on igaühel vastutus tulevaste põlvkondade ees ning ka ehitussektor saab anda oma panuse ohutu, ringmajandusel põhineva ja kliimasõbraliku maailma suunas. “Kutsume poliitikuid, kodanikuühiskonda, teadlasi ja kodanikke üles esitama oma kandidaate sellele unikaalsele auhinnale, mille eesmärk on pakkuda inspiratsiooni ja näidata innovaatilisi lahendusi,” selgitas Wandel.

Kandidaate saab esitada siin.

Konverentsil  “Muudame kurssi: rohelise valitsemise roll jätkusuutliku tuleviku kujundamisel” osaleb esindajaid 10 riigist ja 24 linnast. Konverentsi korraldavad Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023, Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus ja Balti Keskkonnafoorum ning üritus on osa Tallinna rohetehnoloogia nädalast. Konverentsi kaasrahastab Interregi Läänemere piirkonna programm. 

Konverentsi saab järelvaadata siin.