Saame lähemalt tuttavaks: Rain Veetõusme

Kelleks tahtsid väikese lapsena saada?

Mingil hetkel, üsna varases lapsepõlves, tahtsin saada ehitajaks. Põhikooli lõpus paelus mind aga hoopis arheoloogia ja ka ajalugu üldiselt.

Kus oled varasemalt töötanud?

See on kõige keerulisem küsimus, millele siin vastata. Ei oska enda tegevustest eriti pajatada. Minu tööalane elu on läbivalt olnud seotud kommunikatsiooni ja selle õpetamisega. Viimased 15 aastat olen üha rohkem olnud õpetaja ametis eri koolides ja olen seda ka praegu. Aeg-ajalt satun ka kontoritööle. Viimati olin ettevõtlusministri nõunik.

Milliste hobidega tegeled?

Vaid ühega. Ma sain sajandi vahetuse paiku purjetamise pisiku ja see “haigus” on kujunenud krooniliseks. Kui meri lahti (ei ole jääs), siis kiikavad silmad kogu aeg mere poole. Olulise osa Eesti lühikesest suvest veedangi purjekaga merel.

Mis teemad löövad Sul alati silma särama?

Ühiskonnateadused ja purjetamine. Esimene siis üsna laialt vaadatuna. Minu jaoks on väga põnev kõik, mis puudutab ühiskonnas toimuvaid protsesse. Vaatlen neid kohati natuke Hari Seldoni moodi.

Kas õpetad rohelist mõtteviisi ka oma lastele/perele? Mõni vahva lugu lühidalt kui igapäevaelus oled märganud, et tänu sinu õpetustele on lapsed/pere teinud loodussõbraliku teo.

Jah, kuid seda mitte iseseisva eesmärgina vaid pigem loomuliku eksistentsi osana. Mul on hea meel, kui varateismeline mõistab, et kogu aeg ei pea hankima uusi asju ja et olemasolevaid saab kasutada üsna pikalt. Või kui endale enam miskit ei sobi, siis on kuskil keegi, kes seda veel kasutada saab ja tahab.

Mõni põnev fakt enda kohta, mida teised ei tea.

Kui on midagi sellist, mida teised ei tea, siis ilmselt sellepärast, et nad ei pea seda teadma. Teisalt ma muidugi ei tea, mida teised minust teavad või ei tea. Kaks kassi on mul küll.

Lõpetuseks üks ilus mõttetera/viis mille järgi igapäevaselt elad.

“Alguses oli sõna…” Laenatud on see motiiv Johannese evangeelumi esimeselt realt ja selle lause võiks muidugi ka täispikkuses motiiviks võtta, kuid see eeldaks, et avaksin ka selle omapoolse tõlgenduse üsna pikalt. Aga jään pigem lühidaks ja ütlen, et ma usun, et sõnal on jõud ja vägi.